Hlavně záleží na typu daného bazénu, což znamená, jestli je „přírodní“ nebo klasický chlorovaný. Přírodní bazén je prakticky honosnější jméno pro rybníček. Záleží na rostlinách, živočiších a hlavně majiteli, jak bude vypadat. Takovéto nádrže přírodního ražení mají spoustu výhod, jako je, pokud máte alespoň malý zájem o potápění, pozorování podvodního života. Ale musíte si na druhou stránku dávat pozor na různé formy života, jako jsou například sinice, protože ty dokáží opravdu znepříjemnit žití.
Ale drtivá většina jsi, představí pod pojmem venkovní bazén jako nádrž s chlorovanou vodou. Tyto bazény se snažíme udržovat v co největší čistotě, proto běžně užíváme různé filtrační systémy, různé speciální čisticí prostředky, popřípadě přímím užitím chlóru či mechanickým očištěním vnitřní plochy bazénu, které je případně spojené s vypuštěním vody a následné napuštění novou čistou vodou. Chlorovaný bazén zní idylicky, že? Ale není tomu tak. To, že to není ani zdaleka levná záležitost není třeba vysvětlovat. Nicméně jedna investice se vždy vyplatí: Zastřešení bazénu. Ani si neumíte představit, jakým potížím a patáliím můžete takto předejít. Do bazénu se Vám takto nemůžou dostat různé nečistoty z okolí, které byste museli složitě lovit z bazénu.
Nejhorší je v tomto ohledu sklo. Pokud se Vám již nějakým nedopatřením nebo přičiněním okolního prostředí se dostane do bazénu láhev a rozbije se, pak Vám nezbývá nic jiného než celý bazén vypustit. Můžete se snažit sebevíce, ale veškeré skleněné střepy z plného bazénu není prostě možné. Ale největší dopad má na okolní živočichy, protože ti se z bazénu můžou, ale nemusí, napít. Poté se jim v lepším případě stane pouze to, co by se cynicky dalo nazvat „detoxikací za pomoci toxikace“, ale klidně i něco horšího. Takže pokud máte čím bazén naplnit, tak ho i nezapomeňte zakrýt!